Manchester United gati të bëjë ofertën e majme për yllin e Barcelonës

Manchester United po synojnë të rrëmbejnë Ronald Araujo nga Barcelona.

Skuadra e Barcelonës ka parë t’i refuzohet një ofertë për rinovimin e kontratës së Araujo dhe tashmë lojtari është në një udhëkryq sa i përket të ardhmes së tij.

United po kërkon zgjidhje për fazën defensive dhe një nga alternativat shihet edhe uruguaiani.

‘Marca’ shkruan se Man United janë gati të bëjnë një ofertë të majme për lojtarin.

Kontrata e Araujo te Barcelona është valide deri në vitin 2023. Mbetet të shihet se çfarë oferte saktësisht do të bëjnë United për të. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kështu e uron Egzona për ditëlindje vjehrrën

Story i radhës

Rama “injoron” dënimin e Saimir Tahirit, ja ku fokusohet

Të fundit nga

Rodri parashikon finalen

Para finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit, mesfushori i Manchester Cityt, Rodri ia besoi ndjenjat