Lyeni shputat e këmbëve me pastë dhëmbësh

Pasta e dhëmbëve mund t’ju ndihmojë në disa probleme që kanë të bëjnë me shputat madje menjëherë

Kallot, plasaritjet dhe lëkura e thatë shfaqen atëherë kur nuk kujdesemi për shputat, dhe jo që duken shumë keq, por janë edhe goxha të dhembshme.

A ka mënyra që në momentet e tilla t’i ndihmojmë vetes?

Po, ka, besoni apo jo, por pasta e dhëmbëve është ajo e cila do të mund t’ju ndihmojë në disa probleme me shputat, madje menjëherë.

Më saktësisht, ajo mund të bëhet një aleat juaji në luftën me përsosmërinë.

Para së gjithash, pasta e dhëmbëve mund të jetë një piling ftohës sepse përmban grimca gërryese që përmirësojnë efektin.

Pasta gjithashtu zbardh thonjtë. Thjesht aplikoni pastën dhe pastroni me një furçë dhëmbësh të vjetër.

Paralajmërimi i vetëm është: mos përdorni pastë dhëmbësh nëse keni çarje të thella – mbani mend që përmban mentol, i cili mund të digjet.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, parashikimi i motit për ditën e sotme

Story i radhës

Mediumi boshnjak publikon video të disa serbëve të armatosur në veri

Të fundit nga

Partizani mposht Lubotenin

Partizani ka mposhtur Lubotenin në përballjen e vlefshme për xhiron e gjashtë të Ligës “Gjergj Kastrioti”,

AlbanianMacedonianEnglish