Lojtari i Besës pensionohet nga fanella e Përfaqësueses së Bonjës dhe Hercegovinës 

Hendbollisti Nikolla Prce, edhe zyrtarisht pensionohet nga fanella e përfaqësueses së Bonjës dhe Hercegovinës.

Ai tani mbetet i përkushtuar vetëm te kampioni i Kosovës, Besa Famgas. 

 “Kampionati Evropian në Hungari dhe Sllovaki ishte gara e fundit për kapitenin tonë Nikola Prce në fanelën e Përfaqësueses së Bosnjës dhe Hercegovinës!

Pas 15 viteve të kaluara në fanelën verdh e kaltër, Prce i dha fund karrierës reprezentative ku zhvilloi më shumë se 120 ndeshje dhe shënoi 450 gola!

Tash e tutje Prce do ti përkushtohet 100 % angazhimeve në klubin tonë.

Jemi të priveligjuar që në radhët tona kemi një sportist të madh si Nikola Prce”, njofton KH Besa Famgas.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Capital T publikon këngën “Përjetësisht”

Story i radhës

Basha me mbështetësit në Durrës: Kurrë nuk është vonë për të kërkuar falje

Të fundit nga