Lojtari grek: Kosova po kërcënon…

Futbollisti i Kombëtares së Greqisë, Konstantinos Mavropanos, në konferencën për shtyp, ka deklaruar se do të jetë vështirë ndaj Kosovës, ndeshje e cila do të zhvillohet nesër (20.45) në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë 

Ndeshja është e vlefshme e xhiros së dytë të Ligës C të Kombeve. 

Kosova sfidën e parë e ka fituar në Larnaca me 2:0 ndaj Qipros dhe Greqia me 1:0 kundër Irlandës Veriore në Belfast.

Mavropanos deklaroi se Greqia synon vetëm fitoren ndaj Kosovës në Prishtinë. 

Ai theksoi se funksioni i mirë mbrojtjes është rezultat i punës në grup dhe jo vetëm i qendërmbrojtësve.

“Ne e njohim patjetër kundërshtarin. Kanë ndryshuar trajner, ndoshta filozofi, por lojtarët i njohim, luajtëm kundër tyre vitin e kaluar. E nisëm shumë mirë dhe ne kemi ardhur këtu me ambicie për të marrë tre pikën”, tha Mavropanos.

A pret dallime nga ndeshja e parë?

 “Po, mendoj se do të jetë një ekip tjetër. Kosova po përpiqet të luajë futboll dhe po kërcënon me kundërsulme. Ne do të luajmë ndryshe, me Irlandën e Veriut kemi qenë shumë të kujdesshëm me linjat tona.

Jemi përgatitur siç duhet për ndeshjen ndaj Kosovës që të marrim një rezultat të mirë”, tha më tej. 

Për bashkëpunimin e mirë që ka me Hadjidiakos: “Nuk jemi të vetmit që mbrohemi, është punë ekipore. Mesfushorët dhe gjithë ekipi ndihmojnë. Ne kemi besim dhe teksa u përballem me Irlandën e Veriut mund ta bëjmë me shumë kundërshtarë”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Chelsea e nis me sulmuesin e Barcelonës

Story i radhës

Lufta në Ukrainë, 360 vetë kaluan 26 ditë të mbyllur në bodrum

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish