LIVE: Rusia vazhdon granatimet ruse në Mykolaiv – shumë viktima nga sulmet

Në Ukrainë po vazhdojnë sulmet me raketa ruse dhe bombardime të qyteteve të Ukrainës derisa bisedimet dhe negociatat për paqen janë të papërfunduara me një vendim.

Të martën, pamjet e vëzhgimit kapën momentin kur një raketë ruse goditi një ndërtesë administrative në Mykolaiv, në jug të Ukrainës, shkruan BBC, përcjell “Bota sot”.

Të paktën shtatë persona kanë vdekur në sulm, kanë konfirmuar autoritetet lokale.

Sulmet e vazhdueshme në Ukrainë dita ditës po jenë më të vështira për popullin.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

12 personazhe të famshëm që besojnë në bestytni “të çuditshme”

Story i radhës

Çfarë ndodh, nëse një njeri nuk fle fare?

Të fundit nga