Lista e Zvicrës kundër Kosovës, ja sa shqiptarë ka ftuar

Zvicra publikon listën e futbollistëve të ftuar për miqësoren ndaj Anglisë dhe Kosovës – i ftuar edhe Andi Zeqiri.

Zvicra ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojnë në muajin mars, ndaj Anglisë dhe Kosovës.

Ndaj Anglisë do të zhvillohet më 26 mars, në stadiumin “Wembley”, kurse ndaj Kosovës më 29 mars në Cyrih.

Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Andi Zeqiri janë tre futbollistët e Zvicrës me origjinë nga Kosova dhe pa dyshim që do të jetë një ndeshje speciale për ta.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Serbia në alarm, BE ashpër rrit presionin për sanksionet ndaj Rusisë: Ose me ne ose me “kasapin”

Story i radhës

Kushtetuesja nxjerr Emiljano Shullazin nga regjimi special “41 bis”: I është cënuar e drejta

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish