Lëvizja BESA zgjedh kryetarin e degës së Çairit

Në kuadër të përgatitjeve për mbajtjen e kongresit të dytë të Lëvizjes BESA sot u
bë riorganizimi i degës së Çairit. Në këtë kuvend zgjedhor delegatët e degës së
Çairit besimin për të udhëhequr ja dhanë, Valon Belës i cili si kryetar i
posazgjedhur prezantoi edhe kryesine e re të degës Çair.

Kuvendin e udhëhoqi kryetari i Komisionit për organizimin e Kongresit, Abdush
Demiri, ndërsa fjalë rastin për të përshëndetur punimet e degës, mbajtën
sekretari gjeneral Arjanit Hoxha si dhe kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami.
Këtë kuvend zgjedhor me prezencën e tij e nderoi edhe deputeti i VV-së nga
Kosova, z.Mirsad Shkreta.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Maqedonia e Veriut ka shprehur interesim për blerjen e ilaçit kundër kovidit “Paxlovid”

Story i radhës

Milani me epërsi prej tre golave mbyll pjesën e parë kundër Lazios

Të fundit nga