Lëndohet

Zlatan Ibrahimoviç është lënduar gjatë pjesës së parë të ndeshjes së Milanit në Serie A kundër Juventusit.

40-vjeçari suedez u largua nga fusha në minutën e 28-të dhe u zëvendësua nga Olivier Giroud pasi pësoi një dëmtim në tendinën e tij të Akilit. Ai u pa më vonë në stol me një pako akulli të shtypur në këmbën e tij.

Lojtari shpesh përmendet si lider në dhomën e zhveshjes dhe largimi i tij i hershëm do të jetë një humbje për skuadrën kuqezi.

Ibrahimoviç ka bërë 19 paraqitje këtë sezon nën drejtimin e trajnerit Stefano Pioli, me një total prej 1068 minutash.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Temperaturat, disa gradë nën zero. Ministria e Shëndetësisë këshillon qytetarët

Story i radhës

Italia regjistroi sot mbi 138 mijë raste me COVID-19

Të fundit nga