Italia regjistroi sot mbi 138 mijë raste me COVID-19

Italia raportoi 138,860 raste me COVID-19 të dielën, kundrejt 171,263 një ditë më parë, ndërsa numri i vdekjeve shkoi në 227 nga 333.

Italia ka regjistruar 143,523 vdekje të lidhura me COVID-19 që nga shpërthimi i tij në shkurt 2020, numri i dytë më i lartë në Evropë pas Britanisë dhe i nënti më i madhi në botë.

Vendi ka raportuar 9.9 milionë raste deri më sot.

Pacientët në spital me COVID-19 pa përfshirë ata në kujdesin intensiv – ishin 19,627 të dielën, nga 19,442 një ditë më parë. Pati 132 pranime të reja në njësitë e kujdesit intensiv, nga 121. Numri i përgjithshëm i pacientëve të kujdesit intensiv u rrit në 1,685 nga 1,676 e mëparshme.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Lëndohet

Story i radhës

Maqedonia e Veriut kërkon lehtësira për hyrje në Kosovë

Të fundit nga