Leeds pëson humbje të rëndë nga Chelsea, rrezikon rënien nga Premier League

Mbrëmje e keqe për ekipin e Leeds Utd, e cila sonte pësoi humbje të rëndë me rezultat 3:0 nga Chelsea, në takimin e mbetur të javës së 33-të të Premier League.

Chelsea mori tre pikë të mëdha për të përforcuar edhe më shumë pozitën e tretë. 

Leeds nga minuta e 24-të mbetet me një lojtar me pak, kur James përjashtohet me karton të kuq. 

Futbollistët Mount (4′), Pulisic (55′) e Lukaku (88′), shënuan për fitoren e Chelseat. 

Leeds është në vend të 18-të me 34 pikë e  Chelsea në të tretin me 70 sosh.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Qyetarët e Kosovës ftohen t’i kalojnë pushimet në Sarandë

Story i radhës

Klea Huta: Donaldi dhe Romeo Veshaj më kanë marrë bashkëshortin!

Të fundit nga