Ky është formacioni më i mirë i Kosovës nga koha e Fadil Vokrrit, sipas IFFHS

Faqja ndërkombëtare, IFFHS, ka bërë përzgjedhjen e formacionit të ëndrrave të Kosovës. 

Në formacion janë Fadil Vokrri, Xhevat Prekazi, Kujtim Shala, Fadil Muriqi, Ardian Kozniku etj.

Ekipi i ëndrrave të Kosovës për meshkuj të të gjitha kohërave sipas IFFHS: Samir Ujkani, Xhevdet Muriqi, Debatik Curri, Amir Rrahmani, Faton Domi, Kujtim Shala, Besnik Hasi, Fadil Muriqi, Xhevat Prekazi, Fadil Vokrri dhe Ardian Kozniku.

Shumica prej tyre janë që kanë luajtur edhe për klubin e futbollit Prishtina.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

‘Ka patur dikë tjetër problem’, Donaldi flet për refuzimin e Arjolës për hapjen e kutisë së Pandorës

Story i radhës

18 të vdekur nga COVID-19 sot në Maqedoninë Veriore

Të fundit nga