Ky është çelësi për jetë të mirë seksuale!

Një eksperte e seksit ka zbuluar çelësin e një jete seksuale të mirë dhe të shëndetshme, dhe përbërësi i thjeshtë për një lumturi të pafund në shtrat, mund t’ju habisë.

Pallavi Barnëal shpesh ndan këshilla se si çifti mund të përmirësojë jetën seksuale.

Ajo numëron më shumë se 52 mijë ndjekës në Instagram dhe punon për të ndihmuar çiftet drejt marrëdhënieve më të sigurta dhe pasionante.

Në një postimi së fundmi, ajo ka folur se sa jetësore është të kesh durim kur bëhet fjalë për seksin, duke pretenduar se është një nga gjërat më të rëndësishme që duhet të kesh për të siguruar që pasioni të mbetet i gjallë në një marrëdhënie.

Duke shkruar për rëndësinë e durimit seksuale, Pallavi tha: “Kur dy partnerë marrin dy kohë të ndryshme për të përfunduar, kërkohet durim seksual. Ju kini durim derisa partneri tjetër të përfundojë dhe ta bëni seksin një përvojë të këndshme për të dy. Është koha të flasim për durimin në seksualitet. Durimi për ta njohur njëri-tjetrin si qenie seksuale dhe për të mos iu përmbajtur një skenari të rregullimit të shpejtë të asaj që e bën njeriun jashtë. Çdo individ është i ndryshëm dhe po ashtu edhe mekanika e tyre e kënaqësisë. A jeni i gatshëm të shpenzoni kohë dhe përpjekje për të njohur partnerin tuaj seksualisht?”.

Me fjalët e saj, ajo tha se njerëzit duhet të mendojnë:

Cilat janë kthesat e tyre?

Cilat janë ndërprerjet e tyre?

Si do të donin të kënaqeshin?

Cila është metoda e tyre e orgazmës?

Ajo vazhdoi: “Këtë mund ta mendosh vetëm kur partneri yt të ka thënë. Të kanë pyetur apo nuk e ke pyetur? Apo nuk ke dashur të pyesësh? Durimi është një aftësi në kënaqësinë seksuale”.

Që nga ndarja e këshillave, qindra njerëz kanë pëlqyer postimin e Pallavit me disa që pretendojnë se ‘praktika e bën të përsosur’, shkruan DailyStar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dy britanikë të akuzuar për ‘veprimtari mercenare’ në territorin separatist të mbështetur nga Rusia në Ukrainën Lindore

Story i radhës

Dita Botërore e Gazetarëve të Sportit

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish