Kthehet në punë drejtoresha e shkarkuar e Gjimnazit të Tetovës

Pas vendimit të Ministrisë së Arsimit, për marrjen e kompetencave të kryetarit të komunës së Tetovës për shkarkimin dhe emërimin e drejtorit të gjimnazit “Kiril Pejçinoviq”, sot ish drejtoresha Teuta Llalla, është kthyer në zyrën e drejtorit të kësaj shkolle.

Llalla tha se luftën për ta dëshmuar pafajësinë do ta vazhdojë deri në fund, ndërsa akuzat e djeshme për keqpërdorime, i quajti fushatë parazgjedhore të BESA-s.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kjo është këngëtarja e Kosovës që mori 35 mijë euro bashkish në një dasmë

Story i radhës

Aziz Salihu iku më herët nga qyteti, për këtë arsye

Të fundit nga