Kryebashkiaku i rrëmbyer u këmbye me nëntë ushtarë të rinj rusë

Sipas burimeve ukrainase, kryetari i bashkisë së qytetit Mariupol , Ivan Fedorov, i cili u rrëmbye më 11 mars, është liruar. N

ë këmbim, nëntë ushtarë të rinj rusë të moshës 20 dhe 21 vjeç iu dorëzuan Rusisë nga robëria, tha zëdhënësja e Zyrës Presidenciale të Ukrainës, raporton SRF përcjell “Bota sot”.

“Këta janë në thelb fëmijë, rekrutë të cilët, sipas Ministrisë ruse të Mbrojtjes, nuk janë as në Ukrainë”, tha zëdhënësja.

Një video është publikuar në rrjetet sociale ku shihet presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy, duke biseduar me kryebashkiakun në telefon.

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Arteta kapet me drejtuesit e Premier Ligës: Falemnderit që po na e bëni këtë

Story i radhës

БЛИЗУ 9.000.000 ДЕНАРИ ВО МИСЛЕШЕВО ЗА ПРВИОТ РОДЕНДЕН НА СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish