Komuna e Prishtinës del me vendim, ndryshon çmimi i nisjes së taksive

Komuna e Prishtinës gjatë ditës së sotme ka nxjerrur një vendim në lidhje me tarifën e auto-taksive.

Nga ajo sa ishte deri sot, nisja kushtonte 1.50 euro, ndërsa me vendimin e ri është ngritur në 2 euro.

Përndryshe gjatë javëve të fundit qytetarët janë ankuar se çmimet e kompanive private të taksive po ndryshojnë shumë dhe se kjo paraqet problem serioz për xhepat e tyre.
 

Image

Vendimi i ri i Komunës së Prishtinës

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Amerika dhe Evropa janë aleatët tanë, por ato nuk sakrifikohen për ne!

Story i radhës

“Dilni këndoni me Malumën”/ Shkodra proteston, mesazhet ironike në pankartat e të rinjve

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish