Kombëtarja e Portugalisë e pakënaqur me Ronaldon

Futbollistët e kombëtares portugeze mbështesin publikisht çdo herë Cristiano Ronaldon dhe festojnë cilësitë e tij, si lojtar dhe si lider. Megjithatë, në dhomën e zhveshjes së skuadrës situata nuk është aq rozë sa duket. Mendime të tilla na sugjeron informacioni i publikuar nga gazeta portugeze Record.

Sipas burimit, disa lojtarë të kombëtares portugeze janë të pakënaqur me faktin se Ricky Regufe, menaxheri personal i Cristiano Ronaldos, i cili punon me yllin portugez që nga viti 2018, është në vendndodhjen e ekipit.

Vihet re se lojtarët e kombëtares portugeze “nuk i kuptojnë arsyet pse Regufa u lejua të ishte me ekipin, përfshirë edhe ditët e ndeshjeve. Në të njëjtën kohë, lojtarët e kombëtares portugeze nuk u lejuan të merrnin mysafirë me vete në turne.

Më herët në shtyp u përfol se Cristiano Ronaldo ishte gati të largohej nga kombëtarja portugeze për shkak të mungesës së skuadrës kryesore për ndeshjen me zviceranët.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Telefoni i parë me palosje i Google debuton në Maj të 2023 thotë një raport

Story i radhës

Projekti i Portit të Durrësit, eksperti i ekonomisë: Shqipëria rrezikon të përfundojë në arbitrazh

Të fundit nga