Kjo është gjendja e centralit bërthamor pas sulmit nga Rusia

Gjatë mbërmjes së djeshme është sulmuar centrali bërthamor nga Rusia.

Ndërsa para pak minutash BBC ka publikuar foton se si po duket momentalisht centrali bërthamor, përcjell “Bota sot”.

Kjo fotografi tregon dëmet pasi bombardimet ruse goditën një ndërtesë administrative të termocentralit bërthamor Zaporizhzhia.

Kryebashkiaku Dmytro Orlov i Enerhodarit aty pranë thotë se “granatimet e vazhdueshme të armikut të ndërtesave dhe njësive [të uzinës]” dukej se shkaktuan zjarrin./BOTASOT

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ushtarët janë të shkëlqyeshëm në shtrat

Story i radhës

Ukraina do të shesë NFT për të financuar luftën me Rusinë

Të fundit nga