Këto janë 5 shenjat e horoskopit më besnike në dashuri

Dashi

Shenja kardinale e elementit të Zjarrit, e sunduar nga Marsi. Si premisë, nuk është një shenjë e mirë, por Dashi i lindur dashuron fort, madje edhe gratë e shenjës, deklarohen hapur duke injoruar thënien “në dashuri, fiton kush largohet”. Ky predispozicion për dashurinë i bën ata besnikë, pothuajse të përkushtuar ndaj partnerit të tyre.

Demi

Shenja e Tokës është një nga shenjat më të lidhura me realitetin edhe në aspektin e dashurisë. Për Demin nuk ka lidhje dashurie pa çati mbi kokë dhe sapo ia dalin, fillojnë të relaksohen. Ai preferon dashurinë mes mureve të shtëpisë, kështu që pothuajse nuk tradhton dhe nuk toleron as një goditje nga partnerja ose partneri.

Luani

Shenjë zjarri, me diell dominues. Shenja e Luanit mjaftohet me veten, dhe kur, pavarësisht se është tejet selektiv në zgjedhjen e partnerit, arrin të gjejë një person që i pëlqen, nuk do ta lejonte kurrë veten ta tradhtonte. Mbi të gjitha sepse do ta bënte të kotë kërkimin kaq selektiv që kreu për të gjetur personin e duhur.

Akrepi

Mund të duken herë pas here si të hedhur, por të lindurit në shenjën e Akrepit dinë të duan dhe mbi të gjitha dinë të pranojnë me durim defektet e partnerit që kanë pranë. Ata rrallë tradhtojnë, edhe nëse dashuria e tyre nuk shprehet shprehimisht me fjalë, sidomos te meshkujt e shenjës.

Bricjapi

Bricjapi, në disa aspekte është si një ‘Dem në karrierë’. Të dyja shenjat udhëhiqen nga elementi i Tokës, por ndërsa e para përqendrohet te shtëpia si një kthinë, madje edhe e dashur, e dyta i sheh marrëdhëniet e dashurisë si një shpërblim që jeta ia jep pasi këmbëngul të përparojë në punën e vet. Bricjapi nuk e humb kohën me tradhti dhe është më indiferenti nëse e vuan.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ky është emri i bebushit të Kylie-t

Story i radhës

Moti në Maqedoninë e Veriut

Të fundit nga