Kërkohej nga Interpoli i Gjermanisë, turku arrestohet në Aeroportin e Shkupit

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se sot, në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupi ka arrestuar E.A. nga Turqia.

Për shkak se i njëjti kërkohej me fletarrest ndërkombëtar nga Interpoli i Gjermanisë.

Ai u arrestua për larje parash, për çfarë është dënuar me 10 vjet burg.

“Sektori për bashkëpunim policor ndërkombëtar në koordinim me Prokurorinë Publike ndërmerr masa dhe aktivitete për procedurë të mëtutjeshme”, qëndron më tej në njoftim.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Në Kosovë, vetëm 50.5 për qind e qytetarëve janë vaksinuar me dozën e parë

Story i radhës

Demalia: Berisha nuk duhet të jetë as në politikë dhe as në media për një arsye

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish