Këngëtarja e hitit të famshëm do të prezantojë Eurovision 2022

Eurovision pritet të mbahet në Itali.

Tashmë e dimë se “Eurovision 2022” do të mbahet në Torino, si rrjedhojë e fitores së Maneskin vitin e kaluar.

Ajo që nuk dihej ende me siguri është se kush do ta prezantojë eventin e rëndësishëm europian,

Bëhet fjalë pikërisht për treshen e njohur, Laura Pausini, Alessandro Cattelan dhe Mika që do të jenë ndër prezantuesit e ceremonies.

Megjithatë, lajmi zyrtar pritet të shpallet në fillim të shkurtit në festivalin e “Sanremo”-s.

Thashethemet për treshen kanë qarkulluar prej muajsh dhe sipas mediave italiane, Laura Pausini dhe Alessandro Cattelan kanë nënshkruar tashmë kontratat e tyre, me përjashtim të këngëtarit britanik, Mika, i cili e ka mohuar vazhdimisht përfshirjen e tij, edhe pse thuhet se tashmë është gati të nënshkruajë kontratën.

Njoftimi zyrtar pritet të vijë në natën e dytë të “Sanremo”-s, ku këngëtarja Pausini thuhet të jetë planifikuar të shfaqet si e ftuar speciale.

Rikujtojmë se, për sa i përket vendit tonë, këtë vit do të prezantohemi me “Sekreti” nga Ronela Hajati. Do të jetë pikërisht kjo këngë e cila do të hapë natën e parë të gjysmëfinales së “Eurovision”-it, teksa Ronela ka njoftuar se ka filluar përgatitjet e saj për të përditësuar këngën, e të sjellë versionin më të bukur për të gjithë.

Ndryshe, prezantuesja e Eruovision Laura Pausini është edhe këngëtarja e hitit “Viveme”, këngë e dëgjuar mjaft edhe në Kosovë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Blinken bën thirrje për lirimin e të burgosurve politikë në Bjellorusi

Story i radhës

Kështu renditen federatat e kategorizuara nga KOK-u

Të fundit nga