Katy Perryt nuk i pëlqen kur një konkurrent këndon këngën e saj “I Kissed A Girl” në “American Idol”

Madai Chakell këndoi me guxim “I Kissed A Girl” nga Katy Perry, por yllit të pop-it ndërsa shërbente si gjyqtare në episodin e së dielës të American Idol nuk i pëlqeu.

Këngëtarja 39-vjeçare dukej e hutuar ndërsa Madai, 22 vjeç, nga Masachusetts, performoi këngën e saj debutuese të vitit 2008, “I Kissed A Girl”, e cila arriti në vendin e parë në listën e Billboard Hot 100.

“Të gjitha këto dhe një qese patate të skuqura”, tha Katy kur Madai mbaroi, shkruan DailyMail.

Katy më pas i kërkoi Madai-t të këndonte ‘Happy Birthday’ por pa shprehje teatrale dhe më shumë vokal.

Madai tregoi gamën e saj me këngën e dytë të thjeshtë dhe fitoi miratimin e Katy, e cila u befasua në fillim të këtij sezoni kur Hailey Mia, 16 vjeçe, këndoi këngën e saj hit “Rise”.

“Dëgjo, është shumë argëtuese kur mund t’i japësh të gjitha, të heqësh gjithë atë acar, dhe ka ende, si, një tortë të mrekullueshme. E vlerësova “I Kissed a Girl”. Ishte si e egër dhe shumëngjyrëshe. Por nëse mund ta përzieni me atë që sapo bëtë”, tha Katy.

“Sigurisht që mundem,” ndërhyri Madai. “Unë jam gjithashtu një vajzë R&B, kështu që mundem. Kam formim teatral, klasik. Mund ta ndërroj dhe të të jap ‘Sirenë të vogël’. Unë mund t’ju jap çdo gjë” tha Madai.

“Gjithçka që dua të di është, në fund të kësaj gare, se ju keni kontrollin e të gjithë personazheve”, tha Lionel Richie, 74 vjeç.

Luke Bryan, 47 vjeç, i tha Madai-t se ajo ishte ende të paktën një ose dy vjet larg nga përsosja e saj si një artiste individuale.

Katy tha se Madai po përpiqej të tërhiqte vëmendjen e njerëzve dhe vuri në dukje se Doja Cat, 28, filloi në një mënyrë të ngjashme me këngën e saj të re ‘Mooo!’ që u bë virale në 2018.

“Shikoni ku është tani”, tha Katy. ‘Pra ju doni ta kapni atë. Dhe pastaj ju dëshironi ta mbani atë. Kjo është ajo që bëra me “I Kissed A Girl”.

Katy dhe Lionel votuan ‘po’ për të dërguar Madai në Hollywood, ndërsa Luke votoi ‘jo’. 

Story i mëparshëm

Hungaria: Orban dhe Zelensky nuk janë ende gati për një takim

Story i radhës

Bytyqi në “Forumin e biznesit Kopaonik”: Përmes bashkëpunimit rajonal për rritjen e konkurrencës së ekonomive vendore

Të fundit nga