Katër shenjat më të vërteta të zodiakut, sipas një astrologu

Astrologjia ka një mënyrë për të mbajtur një xham zmadhues deri në atributet, stilin dhe motivet tona unike.

Duke mësuar se çfarë simbolizon çdo planet në grafikun tuaj të lindjes dhe se si ngjarjet kozmike si Merkuri në prapavijë ndikojnë në shenjën tuaj të zodiakut, ju mund ta kuptoni më mirë veten dhe në fund të shpreheni në mënyrën më të vërtetë.

Në përgjithësi, ngjyrat e vërteta të një personi priren të shfaqen kur jeta hedh një kthesë, por për shenjat më të vërteta të zodiakut, autenticiteti është përcaktimi i tyre i paracaktuar.

Në astrologji, vendosjet e shtëpive zbulojnë shumë për vërtetësinë e një personi, por ato mund të llogariten vetëm duke përdorur një mjet në internet nëse dihet ditëlindja, vendlindja dhe koha e saktë e lindjes. Për shembull, shtëpia juaj e parë, ose ashendenti juaj, përfaqëson zonën e vetvetes dhe manifestohet në mënyrën se si ne e pohojmë veten. Nëse keni një shenjë të sigurt në vetvete (shenjë zjarri) ose një shenjë që vlerëson veçantinë (Ujori ) të vendosur në këtë shtëpi, ka të ngjarë që të tjerët mund të varen nga ju që të jeni vërtet vetvetja.

Nuk e dini kohën e saktë të lindjes? Mos u shqetësoni. Shikimi i shenjës suaj të hënës – e cila është e mundur të përcaktohet pa një kohë të lindjes – është gjithashtu një tregues i mirë sepse shenja juaj e hënës përfaqëson veten tuaj private.

Lexoni për të zbuluar nëse jeni një nga shenjat më të vërteta të zodiakut:

Dashi

Gaforrja

Bricjapi

Ujori

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​E çuditshme ajo që po ndodh në terenin e “San Siros” derisa po ofrohet derbi Inter-Milan

Story i radhës

Tetovë, mbi 15 mijë qytetarë të papunë

Të fundit nga