Karriera në rrezik?

Ansu Fati ka vendosur: nuk dëshiron të hyjë më nën thikë.

Dhe në këtë kuptim, vizita e sulmuesit të Barcelonës te fizioterapisti i tij i besuar ishte efikase: lojtari shkoi sot në Madrid për të takuar Joaquin Juan dhe për të përgatitur një rrugë rikuperimi (me terapi konservatore) pas dëmtimit të fundit të pësuar në sfidën e Copa del Rey kundër Athletic Bilbaos.

Një problem në kofshën e majtë që mund ta mbajë jashtë fushës për dy muaj, në rastin më të mirë.

Problemi është se tashmë Fati ka frikë nga operacioni dhe se po bëhet diçka e vazhdueshme dhe e përsëritur. Barcelona vërtet e blindoi por familja e tij ka nisur të pyesë veten mos ndoshta terapia e ndjekur nga doktorët katalanas ishte ajo e gabuara për ta rikthyer sa më shpejt pas operacionit të parë?!

Deri tani, dëmtimet kanë frenuar rritjen e talentit të madh dhe rreziku konkret që karriera e tij të shënohet nga këto gjëra është tepër i madh…

Lajmi është raportuar nga “Sport”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

E papritur! Sëmuret Bora Zemani, ja çfarë ndodhi sot në Përputhen që habiti të gjithë shikuesit

Story i radhës

Rama përplaset me Berishën, çfarë do të ndodhë sonte në orën 21

Të fundit nga