Julian Alvarez te Manchester City

Sulmuesi i River Plate, Julian Alvarez, është përballur me klubet më të mëdha evropiane në muajt e fundit, por Manchester City duket se ka fituar garën për nënshkrimin e 21-vjeçarit.

Ndërsa transferimi nuk është zyrtarizuar ende as nga River dhe as nga City, raportet filluan të dalin nga burime të besueshme mbrëmjen e së martës se Alvarez do të luajë në stadiumin “Etihad” në një të ardhme jo shumë të largët.

Manchester City mund të ketë përfunduar nënshkrimin e Alvarez për një shifër prej 18.5 milionë euro, plus bonuse që mund të çojnë koston totale në 27 milionë euro, megjithatë argjentinasi do të mbetet në huazim në River të paktën deri në qershor.

Pastaj, nëse River ka shansin të vazhdojë dhe të fitojë Copa Libertadores, ai mund të qëndrojë në klub deri në fund të sezonit, edhe pse nëse kjo ndodh, ata do të duhet të paguajnë një pjesë të pagës së tij.

Për më tepër, skuadra për të cilën Alvarez luajti në vitet e tij të adoleshencës në Calchin, Deportivo Atalaya, do të paguhet afërsisht 885,000 euro, shkruan Marca.

Bosi i River, Marcelo Gallardo do të jetë i lumtur të dijë se ai do të ketë Alvarez për të paktën gjashtë muajt e ardhshëm, por klubi është ende në kërkim të një sulmuesi për të forcuar skuadrën.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

5 truke se si t’i jepni fund marramendjes

Story i radhës

Sociologia: Qytetarët duhet të protestojnë kur preket mirëqenia e tyre

Të fundit nga