Ju prezantojmë Tony me “Tanz Tanz”

Emri i tij i saktë është Arton por në muzikë prezantohem me Tony. Këngëtari është me origjinë nga Kosova por ka lindur dhe jeton në Austri dhe sapo ka publikuar projektin muzikor ” Tanz Tanz”.

Mësojmë se kënga është krijuar nga vetë ai së bashku me producentin e tij dhe vjen në platformat online.

Talenti shqiptar synon jo vetëm tregun shqiptar por edhe atë internacional e duket se ka shumë të ardhme.

Ai dëgjon shumë muzikë pa dallim se në çfarë gjuhe, ndërsa është i hapur për çdo bashkëpunim mjafton që artisti ti pëlqej. Për më shumë e të reja nga ai mjafton që e ndiqni atë edhe në rrjetin e tij social në instagram me tonyoffiziell. BS

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

City po mposht Realin në garën për Haalandin

Story i radhës

Kryetari i Mariupolit: Luftimet po pengojnë evakuimin e civilëve

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish