City po mposht Realin në garën për Haalandin

Real Madridi po vazhdon me idenë e transferimit të sulmuesit, Erling Haaland, por një pjesë e bordit drejtues të klubit beson fuqishëm që Manchester City po e fiton këtë garë.

Real Madridi e ka në plan një afat kalimtar historik. Pasi, ardhja e Mbappes është pothuajse çështje e kryer, i radhës në listë është qendërsulmuesi norvegjez, Erling Haaland.

Sipas Goal, në orët e fundit është rritur pesimizmi në klub në lidhje me transferimin e mundshëm të 20-vjeçarit. Disa prej tyre besojnë se lojtari është më afër Manchester Cityt dhe e shohin si një operacion shumë të vështirë. 

Ndërkohë, Haaland nuk e ka marrë ende vendimin dhe po i peshon gjërat nëse është hapi i duhur për të luajtur në ekip të njëjtë me Benzeman dhe Mbappen. 

Qëllimi i tij është që të jetë protagonist i projektit dhe nëse përfundon te Real Madridi ai do të duhet ta ndajë atë privilegj bashkë me dyshen franceze.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ish ministri thumbon Ramën dhe Delina Ibrahimajn

Story i radhës

Ju prezantojmë Tony me “Tanz Tanz”

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish