Josifoski: Janë raportuar tre raste për kafshim nga qentë endacak në Tetovë

Dje tre qytetarë kanë raportuar në policinë e Tetovës kafshime nga qen endacakë, ndërsa në rrjetet sociale janë shpërndarë informacione edhe për disa raste të tilla.

Rastet e raportuara në polici janë vetëm në një rrugë.

“Në periudhën prej orës 16:30 deri në ora 17:45 regjistruam tre raportime për kafshime nga qentë e endacakë, të ndodhura në rrugën “Ivo Lola Ribar” në Tetovë, nga një 40-vjeçar nga Tetova, 23- vjeçare nga Bellovishti dhe nga 41-vjeçare nga Nerashti”, njofton zëdhënësi i SPB-Tetovë, Marjan Josifoski.

Gjatë vitit 2021, SPB-Tetovë ka regjistruar 112 raste nga kafshimit i qenve endacak në rajonin e Pollogut dhe më shumë se gjysma janë në rajonin e Tetovës.

Vetëm në janar dhe shkurt janë raportuar dhjetëra raste të tilla.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Qytetari proteston i vetëm në Pejë

Story i radhës

ВМРО-ДПМНЕ бара јавните обвинители да отворат предмет за тендерот на МВР добиен од фирма за товарен транспорт

Të fundit nga