Joshua kërcënon rivalin

Ish-kampioni i botës në dy divizione, Anthony Joshua ka lëshuar një paralajmërim të fortë në lidhje me një luftë të mundshme me shokun e tij olimpik Joe Joyce.

Joshua u ndal me një humbje në karrierën e tij kur u mposht pas dymbëdhjetë raundeve në shtatorin e kaluar, në përballjen e tij me Oleksandr Usyk në stadiumin Tottenhamit.

Ylli britanik synonte të rimerrte titujt në WBO, IBF, WWBA dhe IBO duke u përballur me Usyk në një rimeç të kontraktuar, por ky skenar tani është në pritje pasi Usyk është kthyer në atdheun e tij në Ukrainë për të ndihmuar në rezistencën ushtarake kundër sulmit në vazhdim nga Rusia.

Joyce zhvilloi një luftë në korrik të vitit të kaluar, kur ai ndali sfiduesin e titullit botëror Carlos Takam pas gjashtë raundeve në “Wembley Arena”.

Në lidhje me këtë ballafaqim Joshua shfrytëzoi rrjetet sociale për t’iu përgjigjur ndaj Joyce.

Sipas Joshua-s, ai që ta mposhtë Joucen që në raundin e parë.

“Unë boksova Otto Wallin dhe Joe Joyce po ashtu. Këtë të fundit e mposhta që në raundin e parë. Do ta bëja të njëjtën gjë sot! Nuk ka ndryshuar asgjë”, tha Joshua.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rritja e çmimit të karburantit/ Autoriteti i Konkurrencës nis hetimet: Janë procese të komplikuara

Story i radhës

Grubi – Tyciński: Mbështetje nga Polonia për integrimin europian

Të fundit nga