Janë ndaluar nëntë persona në Karposh, mes të cilëve shtetas të huaj, u është gjetur drogë

MPB njofton se më 07.12.2023 në Qendrën Sportive në zonën e Karposhit.

Zyrtarë policorë të Njësisë për tregti të paligjshme dhe Njësiti për ndërhyrje policore në SPB Shkup kanë ndalur: I.K.(41) nga Shkupi. N.J.(29) nga Probishtip, P.V.(26) nga Manastiri, S.G.(31) nga Shkupi, N.K. nga Kosova, G.G.R.(31) nga Meksika, D.M.(23) nga Shkupi, F.P.(30) nga Shkupi dhe N.I.(22) nga Kumanova, pasi me vete iu është gjetur dhe u sekuestrua lëndë pluhuri e bardhë.

Siç bëhet e ditur sot nga MPB-ja, pas dokumentimit të plotë të rastit do të vijojë parashtresa përkatëse.

Story i mëparshëm

“Në vend të Julianës duhej të ikte Eni” – Balerini i “Dancing with the Stars” flet pa “dorëza”

Story i radhës

​Gjilani me njoftim të rëndësishëm para derbit me Dritën

Të fundit nga