​Gjilani me njoftim të rëndësishëm para derbit me Dritën

Edhe sivjet të rinjtë e fshatit fshatin Bishtazhin të Gjakovës kanë zbukuruar kishën dhe fshatin e tyre për festat e fundvitit.

“Kisha e Zojes Rruzare ndodhet në fshatin Bishtazhin të Komunës së Gjakovës. Të rinjtë e fshatit (djem dhe vajza) kanë punuar rreth një muaj rreth këtij dekorimi dhe po ashtu kanë risjellë Betlehemin e gjallë për të treguar thjeshtësinë dhe ngrohtësinë festive”, tha Fran Oroshi, njëri prej të rinjve të fshatit.

“Harrojeni” – Blerim Latifi: Në rast agresioni s’ka me luftu kurrkush për …

“Qëllimi i këtij vendi është bashkimi i njerëzve pa dallime, ndarja e mirësisë ndaj njëri-tjetrit, ngrohtësia dhe gëzimi për të festuar së bashku me nga një gotë verë”, tha ai.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Janë ndaluar nëntë persona në Karposh, mes të cilëve shtetas të huaj, u është gjetur drogë

Story i radhës

Mbushte pishinën nga gypi ilegal, shkyçet një shtëpi nga shërbimet e ujësjellësit

Të fundit nga