Ja sa qytetarë u gjobitën pasi nuk respektuan masat anti-COVID

Në 24-orët e fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 414 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat e vendosura nga Qeveria, përmes të cilave synohet mbrojtja dhe parandalimi i përhapjes së virusit korona.

Qeveria e Kosovës ka marrë masat e reja anti-COVID.

Në kuadër të këtyre masave është kufizuar lëvizja e lirë e qytetarëve, prej orës 22 deri në ora 5, ndërkohë që gastronomia lejohet të punojë deri në ora 21.

Sipas këtyre masave, personat që hyjnë në Kosovë duhet të kenë tri dozat e vaksinës anti-COVID, ose dy doza dhe anti-COVID negativ PCR brenda 24-orësh.

NDërkohë sot pritet lehtësimi i masave kundër përhapjes së pandemisë. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Nis në Gjykatën Kushtetuese seanca ku do të shqyrtohet shkarkimi i Presidentit Meta

Story i radhës

Rashkovski del nga paraburgimi shtëpiak, prej sot do të mbrohet në liri

Të fundit nga