Ja sa kushton fanella e Zhegrovës

Edhe Lille ka vendosur të ofrojë përkrahje për popullin ukrainas, pasi për më shumë se dy javë po përballen me agresionin rus.

Drejtuesit e këtij klubi kanë vendosur që fanellat e veshura nga futbollistët të premten në barazimin 0:0 ndaj Saint-Etienne, t’i nxjerrin në ankand.

Krahas emrit dhe numrit, në këto fanella u pa edhe mbishkrimi “Bashkë për paqe”. Këto fanella janë vënë në ankand për të përfituar fondacioni i klubit të Lille.

Mjetet e fituara nga shitja e fanellave, fondacioni do t’i dhurojë si ndihmë për ukrainasit. Fanellat do të jenë në shitje deri më 19 mars.

Fanella e bartur veshur nga Edon Zhegrova në këtë ndeshje, kushton 139 euro.

Më e shtrenjta është ajo e Hatem Ben Arfa – 335 euro.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Basha flet për rritjen e çmimeve: Qeveria të veprojë, jo me premtime boshe!

Story i radhës

Monika Lubonja tregon si e ndihmoi produksionin e Big Brother: Nuk doja të bëja skena

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish