Ish-trajneri i PSG-së do të marrë drejtimin e Kosovës

Alain Giresse pritet të jetë selektori i ri i Kombëtares së Kosovës.

Burime të Klankosova.tv marrin vesh se Giresse do të zyrtarizohet brenda dy ditësh te kombëtarja e Kosovës.

Francezi karrierën si trajner e ka filluar te skuadra e Toulouse, për të vazhduar më pas te Paris Saint-Germain, Far Rabat.

Ndërsa më pas ka drejtuar kombëtare si Gjeorgjia, Gaboni, Mali, Senegali dhe Tunizia.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sot vazhdon debati në Kuvendin e Maqedonisë për rrogën minimale

Story i radhës

I ka ngelë hatri se nuk fitoi? Donaldi shfaqet në festën e “Big Brother VIP” i veshur si…

Të fundit nga