Inter-Napoli, shiten të gjitha biletat për ndeshjen e nesërme

Tifozët e Napolit kanë filluar të ëndërrojnë për Scudetto. Një fitore kundër Nerazzurrëve nesër do t’i shihte ata të kapërcejnë skuadrën e Simone Inzaghit në renditjen tabelare, pasi ata aktualisht janë pas klubit milanez me vetëm një pikë. 

Rëndësia e ndeshjes së nesërme në garën për titull këtë sezon nuk mund të nënvlerësohet dhe është diçka për të cilën e gjithë skuadra dhe tifozët janë të vetëdijshëm.

Luciano Spalletti dhe skuadra e tij kanë bërë mirë në fillim të këtij viti, pavarësisht angazhimeve në Kupën e Kombeve të Afrikës, duke fituar katër herë dhe duke barazuar kundër Juventusit. Ata kanë bërë mirë për të kufizuar dëmin e shkaktuar nga humbja e lojtarëve si Kalidou Koulibaly, duke i vendosur ata në një pozicion tepër të fortë.

Tifozët e Napolit i janë përgjigjur thirrjes për ndeshjen e nesërme; Katër ditë më parë filloi shitja pa pagesë e biletave për ndeshjen. Në më pak se 24 orë, të gjitha biletat u shitën, që do të thotë se nesër Stadio Diego Armando Maradona do të ketë një atmosferë të pabesueshme, e përshtatshme për një lojë kaq të rëndësishme, me 25,000 tifozë të pranishëm.

Ëndrra për një Scudetto të tretë po fillon të marrë formë në Napoli dhe një fitore nesër vetëm sa do t’i ngrohte gjërat më tej. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Ngjarjet e datës 14 shkurt

Story i radhës

Pamje/ Përleshje e madhe fizike mes futbollistëve në Portugali, nuk mungon Pepe

Të fundit nga