Inteligjenca britanike konfirmon lëvizjen e Rusisë në jug dhe në lindje

Ministria e Mbrojtjes ka postuar një tjetër përditësim të inteligjencës për atë që po ndodh në terren në Ukrainë, raporton Sky News, përcjall Bota sot.

Ai tregon përparimet ruse në jug dhe lindje, në Krime, Donetsk dhe Luhansk.

Përditësimi konfirmon gjithashtu pretendimet se rusët kanë braktisur plotësisht veriun e vendit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Me këtë bimë mund ti rritni flokët

Story i radhës

(VIDEO) Mickoski thirrje maqedonasve: Të bashkohemi dhe ta rrëzojmë qeverinë

Të fundit nga