I dërguari i posaçëm i Qeverisë gjermane për rajonin, Sarrazin sot qëndron në Shkup

I dërguari i posaçëm i Qeverisë gjermane për vendet e Ballkanit Perëndimor, Manuel Sarrazin sot qëndron në Shkup

Nga Ambasada gjermane në vend thonë se Sarrazin vjen në ven për bisedime për të ndihmuar në rigjallërimin e procesit të zgjerimit dhe për të shoqëruar Maqedoninë e Veriut në hapat e saj të rëndësishëm në këtë drejtim.

Sarrazin do të takohet me ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani dhe zv/kryeministrin për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiç.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Policia e ndërpren marshimin e Paradës së Krenarisë në Ankara, 30 të arrestuar

Story i radhës

Parlamenti Europian voton sot raportet për Kosovën e Serbinë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish