Horoskopi i Paolo Fox për ditën e diel, 30 janar 2022

DASHI

Këto ditë mund të dukeni mjaft autoritarë në sytë e të tjerëve, ndoshta sepse jeni pak nervozë dhe të inatosur. Ju përpiqeni t’i bëni arsyet tuaja të mbizotërojnë mbi ato të të tjerëve dhe kjo sjellje mund t’ju shkaktojë armiqësi nga disa njerëz. Shpesh duhet të përballeni me njerëz që mendojnë në mënyrë diametralisht të kundërt me tuajën. Qëndrimi i duhur do të ishte të argumentonit mirë tezën tuaj, por pa u shfaqur arrogantë dhe mendjemëdhenj. Peshojini mirë fjalët dhe shmangiuni gjykimeve dhe polemikave të tepërta.

DEMI

Marsi, Venusi, Jupiteri dhe Mërkuri janë ende në mbështetjen tuaj dhe ju lejojnë të lundroni me erën pas jush. Është padyshim një periudhë e karakterizuar nga ndryshime të jashtëzakonshme për të lindurit në shenjën e Demit. Kultivoni ambicie të mëdha që askush nuk do të jetë në gjendje t’i mbajë ose t’i kushtëzojë. Kur të jeni të bindur për atë që po bëni, tërhiquni drejt qëllimit, pikërisht siç do të bënte një Dem i vërtetë kur të shihte një flamur të kuq. Periudhë pozitive edhe për ata që kanë një marrëdhënie të mirë ose që duhet të pajtohen me partnerin pas një periudhe negative. Pozitiviteti juaj do të jetë ngjitës.

BINJAKET

Mbetet kjo ndjenjë pakënaqësie që vazhdon. Ndoshta ndiheni pak mënjanë në punë, ose dikush po i nënvlerëson aftësitë tuaja dhe e gjithë kjo ju bën të ndiheni keq. Humori juaj i keq mund të ketë pasoja edhe në një nivel sentimental. Muaji shkurt do ju shohë paksa të mbyllur në vetvete dhe skeptikë, ndërsa në mars do të rikthehet dëshira për të komunikuar dhe ndjerë mirë me të tjerët. Kjo është vetëm një fazë kalimtare e cila, sipas horoskopit të Paolo Fox, mund të çojë edhe në disa konflikte në çifte.

GAFORRJA

Është një e diel disi e çuditshme dhe e trazuar që ju pret. Ndoshta ndonjë fatkeqësi ose ndonjë shpenzim i vogël që përfshin punën ose shtëpinë mund t’ju bëjë pak të tensionuar dhe nervozë. Të tjerët shpesh kërkojnë një sjellje të caktuar nga ju. Ata do të donin t’ju shihnin gjithmonë pozitivë dhe të gëzuar, edhe kur nuk keni dëshirë të qeshni dhe të bëni shaka. Mundohuni të mos e pasqyroni këtë moment zhgënjimi në dashuri, përndryshe mund të hyni në konflikt me partnerin tuaj.

LUANI

Edhe në këtë fazë kur nuk ndiheni në formë, mbeteni gjithmonë një person fitues. Në çdo rast, ju gjithmonë arrini të gjeni mënyrën e duhur për të marrë atë që jepni. Kjo është forca juaj që shenjat e tjera nuk e kanë. Ju kurrë nuk mërziteni edhe kur gjithçka duket se po ecën kundër jush. Mënyra juaj gjithmonë e vendosur, arrin të magjepsë dhe magjepsë të tjerët. Këto ditë mund të keni edhe një takim të rëndësishëm me një person të rëndësishëm që mund të jetë vendimtar për të ardhmen tuaj. Shumë dyer mund t’ju hapen nëse thjesht dëshironi.

LUANI

Sipas parashikimeve të Paolo Fox-it në dashuri do të vijnë ditë të veçanta dhe madje mund të vini në dyshim diçka. Mundohuni të mos jeni debatues, është mirë të shmangni diskutimet. Ndoshta është më mirë të shoqëroheni me njerëz të rinj dhe të bëni miq të rinj. Një ndryshim i fundit në vendin e punës po ju bën të ndiheni mirë. Por tani ju po kërkoni edhe diçka më shumë. Deri në pranverë do të merrni një surprizë të këndshme dhe do t’ju shpërblejë të gjitha përpjekjet tuaja.

VIRGJERESHA

Nga pikëpamja e marrëdhënieve, ky është një horoskop që do t’ju lejojë të arrini rezultate të shkëlqyera dhe të ktheheni në lojë sa herë të dëshironi. Edhe nga pikëpamja e marrëdhënieve ndërpersonale, falë këtyre yjeve shumë të favorshëm, do të ketë një mënyrë për të marrë diçka më shumë. Edhe një projekt i shkëlqyer që ka të bëjë me jetën e një çifti, mund të kalojë në një mënyrë krejtësisht të qetë. Është një e diel që ofron diçka më shumë, nga shumë këndvështrime. Do të jetë e rëndësishme të kuptoni se çfarë dëshironi në të vërtetë dhe të sqaroni qëllimet tuaja, duke bërë një përzgjedhje për prioritetet.

PESHORJA

Nga gjysma e dytë e shkurtit do të vijnë disa lajme të mira për ju. Do të ketë një mënyrë për të filluar përsëri por edhe për t’u hakmarrë mirë ndaj njerëzve që ju kanë nënvlerësuar ose keqtrajtuar. Do të ketë një mënyrë për të hequr nga jeta juaj, të gjitha ato gjëra që tani ju stresojnë. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, do të duhet të përpiqeni të mos dorëzoheni para provokimeve të jashtme dhe të tregoni pjekuri, edhe në ato situata në të cilat do të dëshironit të turbulloni gjithçka përballë atyre që përpiqen t’ju bëjnë të humbni durimin.

AKREPI

Hëna në një aspekt interesant do t’ju lejojë të hapni derën e zemrës dhe të kënaqni më mirë instinktet tuaja. Yjet ju këshillojnë që të lini gjithmonë hapur derën e pasionit dhe të mos ndikoheni nga ndonjë zhgënjim i pësuar në të shkuarën. Do të duhet të përpiqeni të zgjoni ato pasione që kanë rënë në gjumë me kalimin e kohës. Ju jetoni mbi të gjitha ndjesitë dhe nëse mbylleni në vetvete, rrezikoni të bini në një vorbull depresioni në rrugë pa krye. Kjo është arsyeja pse yjet ju këshillojnë të hapeni ndaj shoqërueshmërisë dhe të mos mbylleni në shtëpi.

SHIGJETARI

Në këtë periudhë nuk mungojnë idetë dhe iniciativat. Mbi të gjitha, do të jetë e rëndësishme të përpiqeni të jeni të rrethuar vetëm nga njerëz që janë në gjendje të ndajnë dhe mbështesin dëshirën tuaj të madhe për të bërë dhe jetuar. Nëse keni pranë jush vetëm njerëz që përpiqen t’ju kufizojnë ose kushtëzojnë, mund të bini në depresion dhe të ndiheni pak të dëshpëruar. Jupiteri në aspektin disonant gjithashtu mund t’ju bëjë të merrni një vendim drastik nëse diçka nuk funksionon më siç duhet. Për shembull, ata që drejtojnë një biznes që nuk funksionon mund të vendosin të mbyllin gjithçka dhe të bëjnë diçka më stimuluese.

BRICJAPI

Marsi, Venusi, Mërkuri, Jupiteri dhe Urani janë në një aspekt dukshëm të favorshëm. Kjo do të thotë që paqja do të mbretërojë në jetën tuaj dhe se gjithçka do të shkojë sipas planeve tuaja. Kur keni yje kaq pozitivë, nuk duhet të flini vetëm mbi dafinat tuaja, por do t’ju duhet të përpiqeni të projektoni diçka stimuluese që mund të zgjojë imagjinatën tuaj dhe t’ju japë motivim të ri. Sidomos së bashku me partnerin tuaj, mund të organizoni diçka kaq intriguese si një udhëtim apo një ekskursion të këndshëm. Projekte të reja pune favorizohen edhe për ata që kanë burime të rëndësishme për të investuar.

UJORI

Dielli në shenjë do të nxisë fantazinë tuaj, duke ju nxitur të organizoni diçka të re ose të merrni iniciativën me dikë. Ata që ndihen të mbërthyer në një histori që nuk funksionon, nuk duhet të fajësojnë gjithmonë të tjerët. Shpesh, kur dëshira juaj për të shpëtuar arrin kulmin, ju prireni të fajësoni të tjerët se ndiheni të kufizuar dhe të frenuar. Në realitet, kur dikush vërtet dëshiron diçka, nuk ka kufij që nuk mund të kapërcehen. Duhet të përpiqeni të kuptoni nëse vërtet dëshironi të bëni një ndryshim në jetën tuaj, apo nëse mbetet vetëm një sugjerim i pabazë.

PESHQIT

Jupiteri në shenjë po heq të gjitha ato bllokime që kanë frenuar ambiciet tuaja për një kohë të gjatë dhe kanë kufizuar gamën tuaj të veprimit. Ndjenjat e euforisë dhe çorientimit janë të alternuara në jetën tuaj. Ndonjëherë keni një dëshirë të fortë për të ndarë botën, herë të tjera mbylleni në veten tuaj dhe ndiheni jashtë kësaj bote. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, duhet të përpiqeni të rifitoni kontaktin me natyrën, duke kujtuar gjithmonë se jeta nuk përbëhet vetëm nga detyra, por edhe nga kënaqësitë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Napoli do ta shpërblejë Rrahmanin

Story i radhës

Grubi nga Kosova: E ardhmja jonë e përbashkët është Europa!

Të fundit nga