Horoskopi ditor, e martë 22 shkurt 2022

Dashi
Do të keni momente të lumtura, falë natyrës suaj dashamirëse. Mund të shpenzoni për gjëra të vogla në shtëpi. Ditë e përshtatshme për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve pa shumë përpjekje. Mos bëni mendime për të dashurin/ën tuaj duke dëgjuar ndonjë person të tretë. Shanset për punë me kohë të pjesshme për disa. Kohën e lirë mund ta kaloni në një vend fetar. Bashkëshorti/ja juaj mund të ketë shumë krenari.

Demi
Do të merrni lehtësim nga sëmundja ekzistuese. Ndaloni shpenzimet ekstravagante, vetëm atëherë paratë tuaja do t’ju vijnë në përdorim. Do të keni vështirësi për t’ia përcjellë mendimin tuaj njerëzve që kanë më shumë rëndësi në jetën tuaj. Ju mund të përjetoni kënaqësinë e dashurisë. Mund të merrni plane dhe ide të mira duke bashkëvepruar me njerëz të shquar. Ju mund ta kaloni kohën tuaj të lirë në punë fetare. Do të kaloni kohë romantike me bashkëshortin/en.

Binjakët
Investimi në pasuri të paluajtshme do të ishte fitimprurës. Kini kujdes nga ajo që u thoni anëtarëve të familjes tuaj në shtëpi, pasi duket se po krijohen probleme. Të dashuruarit do të jenë tepër të vëmendshëm ndaj ndjenjave familjare. Jini të kujdesshëm dhe të durueshëm kur keni të bëni me njerëzit në punë. Eksploroni mundësitë e udhëtimit. Bashkëshorti/ja juaj do të të dashurojë sërish.

Gaforrja
Ju dëshironi të pushoni pak pas disa ditësh stresuese. Nëse jeni duke kërkuar për paqe, meditoni ose bashkohuni me një grup që fokusohet në vetë-rritje dhe zhvillimin e personalitetit. Rritni shëndetin tuaj mendor për të zgjidhur problemet në jetë. Injoroni njerëzit që ju japin netë pa gjumë. Puna në koordinim të ngushtë të anëtarëve të familjes ruani harmoninë në shtëpi. Nëse jeni beqarë, dikush do hyjë në jetën tuaj dhe do ju bëjë të ndiheni në ekstazë dashurie. Mos u përpiqni t’i detyroni të tjerët të bëjnë gjërat sipas dëshirës suaj. Konfliktet në familje mund të ndikojnë në jetën tuaj martesore.

Luani
Do të ndiheni të lumtur për veprimin tuaj vetëmohues. Udhëtimi i gjatë nuk do të jetë i favorshëm për ju. Ju duhen urgjentisht para për një punë të rëndësishme. Mos u përfshini në debate të ashpra me njerëzit përreth jush. Fjalët tuaja të ashpra mund t’i shqetësojnë njerëzit. Silluni butësisht me të dashurën/in tuaj. Mund të kaloni pak kohë me kolegët pas punës. Ju gjithmonë dëshironi të shijoni ditën tuaj me të tjerët, duke qenë larg të gjithë të afërmve. Gjendja shëndetësore e bashkëshortit/es tuaj mund të shkaktojë stres tek ju.

Virgjëresha
Do të ndiheni të guximshëm, sado të vështira të jenë rrethanat tuaja. Ju mund të shpenzoni shumë para për shëndetin e prindërve tuaj. Kjo do të forcojë marrëdhënien tuaj me ta, edhe pse shpenzimet janë në plan për ju. Ju mund të merrni pjesë në aktivitete sociale. Ju mund të shqetësoheni për shkak të qëndrimit të të dashurit/es tuaj. Gjithsesi në punë do mbeteni energjikë gjatë gjithë ditës. Mundohuni të jeni origjinal në bisedën tuaj. Mund të debatoni me bashkëshortin /en tuaj duke u ndikuar nga të afërmit tuaj.

Peshorja
Mendoni dy herë kur i huazoni paratë tuaja kujtdo, pasi mund të krijojë probleme të mëdha në të ardhmen. Kini kujdes gjatë nënshkrimit të çdo dokumenti biznesi/ligjor. Do të mund të gjeni kohë për veten, pavarësisht nga një orar i ngjeshur. Bëni diçka krijuese në kohën tuaj të lirë. Me këngë romantike, qirinj aromatikë dhe ushqim të mirë, do të kaloni një ditë të mrekullueshme me bashkëshortin/en.

Akrepi
Lexoni libra interesantë për qetësinë tuaj mendore. Ka të ngjarë të përfitoni nëse investoni në antike dhe bizhuteri. Një lajm i mirë ka të ngjarë për të gjithë familjen tuaj. Ata që lidhen me tregtinë/biznesin e jashtëm mund të marrin rezultatet e dëshiruara. Profesionistët e kësaj shenje të zodiakut mund të përdorin plotësisht aftësitë e tyre në vendin e tyre të punës. Pas shumë ulje-ngritjeve në jetën tuaj bashkëshortore, do të kaloni një ditë të mrekullueshme me bashkëshortin/en.

Shigjetari
Ka të ngjarë të shëroheni nga sëmundjet fizike. Nëse kurseni para, kjo do t’ju ndihmojë të dilni nga çdo vështirësi e madhe në të ardhmen. Punoni shumë për mirëqenien e familjes suaj. Mbani një vizion pozitiv. Mund të merrni vlerësime në vendin tuaj të punës. Partneri juaj i jetës nuk ka qenë kurrë kaq i mrekullueshëm sa ditën e martë.

Bricjapi
Fëmijët tuaj do të ndriçojnë mbrëmjen. Prandaj, planifikoni një darkë të këndshme për t’i thënë lamtumirë një dite plot tension. Ju mund të mblidhni lehtësisht kapital ose duke mbledhur borxhet e papaguara ose duke kërkuar fonde për të punuar në projekte të reja. Do të keni shumë gëzim duke qenë me familjen dhe miqtë. Ndërsa merrni vendime të rëndësishme biznesi, nuk duhet të jeni nën presionin e të tjerëve. Edhe pse do të dëshironit të kaloni kohë me njerëzit e zemrës suaj, nuk do të jeni në gjendje ta bëni këtë. Partneri juaj i jetës do të bëjë të pamundurën për t’ju bërë më të lumtur.

Ujori
Duhet të përpiqeni të largoheni herët nga detyra dhe të bëni gjëra që ju pëlqejnë. Me ndihmën e një të afërmi të afërt, mund t’ia dilni mirë në biznes. Ju do të rrisni bazën e miqve tuaj nëse merrni pjesë në funksione dhe ngjarje sociale. Duhet të përpiqeni të jeni origjinal në pamje dhe sjellje kur dilni me të dashurin. Aplikoni mençurinë dhe jini të durueshëm kur merreni me njerëzit në punë. Ka mundësi të përfshiheni në debat me të tjerët pa ndonjë arsye. Një argument i tillë do t’ju prishë disponimin dhe do të humbasë kohën e çmuar. Është ditë më e mirë se ditët normale nëse qëndroni me partnerin tuaj të jetës.

Peshqit
Gruaja juaj ka mund t’ju gëzojë. Nëse investoni në antike dhe bizhuteri, ka mundësi që investimi të sjellë fitime dhe prosperitet. Mysafirët mund të vizitojnë shtëpinë tuaj për ta bërë ditën një ditë të mrekullueshme. Do të zhyteni në ngjyrat e dashurisë gjatë ditës. Megjithatë, ju mund të debatoni me të dashurin/en tuaj ndërsa përgatitni diçka të vjetër gjatë natës. Aftësia për t’i bërë gjërat me përsosmëri dhe besnikëri do të sjellë njohje për ju. Do të keni mjaft kohë për veten tuaj. Përmbushja e dëshirave tuaja, leximi i një libri ose dëgjimi i muzikës së preferuar mund të jetë mënyra më e mirë për të shfrytëzuar kohën. Partneri juaj i jetës do t’ju mbështesë gjatë momenteve vendimtare të jetës suaj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Zelenskiy lajmërohet në orët e para të mëngjesit/ Bën thirrje urgjente

Story i radhës

Bitcoin and Ethereum Extend Losses, Altcoins Tumble

Të fundit nga