Heard s’ka para për të paguar dëmshpërblimin e Depp?

Pasi Johnny Depp mori një vendim për shpifje ndaj ish-bashkëshortes së tij Amber Heard, lind pyetja se si do t’i paguajë dëmshpërblimet e dhëna.

Është një total prej 15 milionë dollarësh, megjithëse ai e paditi për 50 milionë dollarë, por kjo shumë do të reduktohet me 2 milionë dollarë që Depp duhet t’i paguajë për akuzat se ajo ka gënjyer në gjyq. Edhe pse Amber Heard, ndryshe nga Johnny Depp, të cilin e akuzoi në media si dhunues në familje, ka bërë shumë më tepër filma vitet e fundit, të ardhurat e saj të përgjithshme janë shumë më pak se sa duhet t’i paguajë ish-bashkëshortit.

Edhe pse nuk dihet gjendja e saktë financiare e aktores bionde, dihet se ajo ka marrë gjithsej 3.5 milionë dollarë për rolet e saj në filmat “Aquaman” dhe të fundit “Aquaman and the Lost Kingdom”, dhe supozohet se fitimet e saj midis 2013 dhe 2019 ishin rreth dhjetë milionë dollarë, që përfshin një tarifë milion dollarësh si mbulesë për L’Oreal.

Pas divorcit, ajo dyshohet se mori shtatë milionë dollarë nga aktori, të cilat më pas premtoi solemnisht se do t’i dhuronte për bamirësi, një pjesë për Spitalin e Fëmijëve në Los Anxhelos dhe një pjesë për Unionin Amerikan të Lirive Civile. Por gjyqi zbuloi se ajo nuk e bëri këtë. Spitali i fëmijëve ka marrë vetëm 100 mijë dollarë, ndërsa Unioni 1.3 milion dollarë, nga të cilat 500 mijë i ka dhuruar ish-i dashuri Elon Musk.

Në fakt, Amber Heard duket se po jeton një jetë të mësuar me Depp-in ekstravagant dhe galantin Musk. Në çdo rast, ai duhet të jep garanci se mund të paguajë shumën e akorduar, si dhe ka të drejtën e ankimimit, të cilin duhet ta paraqesë brenda një muaji.

Në atë rast interesi po rrjedh, ndaj së shpejti do të shihet se çfarë do të vendosë aktorja dhe si do t’i mbledhë paratë që duhet t’i jep Depp-it si dëmshpërblim për karrierën e rrënuar për shkak të shpifjeve. Dhe teksa diskutimet janë bërë në rrjetet sociale, veçanërisht në profilin e L’Oreal në Twitter, duket se vendimi për akuza të rreme do ta lërë atë pa atë tarifë fitimprurëse.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Gazetarja përplaset me Niko Peleshin/ “Keni apo jo helikopterë, se po na fyeni…?”

Story i radhës

Zyrtari ukrainas: Forcat ukrainase janë të forta në Donbas, por kanë nevojë për mbështetje botërore

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish