Hapen kutitë e votimit

Janë hapur kutitë e votimit në 6 bashkitë vendit Vorë, Rrogozhinë, Lushnjë, Shkodër, Dibër dhe Durrës

Qytetarët e parë kanë hedhur votën e tyre për të zgjidhur kryetarët e rinj të bashkive mes kandidatëve të PS, PD e koalicionit ‘Shtëpia e Lirisë’.

654,538 shtetas shqiptarë me të drejtë vote do t’i drejtohen sot kutive të votimit. KQZ ka bërë me dije se janë 10,134 zgjedhës që votojnë për herë të parë, ndërsa 135 shtetas nuk janë përfshirë në lista për shkak të dekriminalizimit.

Në të 6 bashkitë do të jenë 941 qendra votimit që do të jenë të hapura nga ora 07:00-19:00.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shtatë arsye se përse nënën nuk mund ta zëvendësoj askush!

Story i radhës

Zgjedhjet e pjesshme vendore, hapet votimi në 940 qendra votimi për 6 bashki

Të fundit nga