Gvardiol me fjalë të mëdha pasi eliminuan Brazilin

Kroacia eliminoi Brazilin në çerekfinale të Kupës së Botës pas gjuajtjeve të penalltive.

Loja e rregullt u mbyll 0-0, ndërsa në vazhdime shënuan Neymar dhe Bruno Petkoviç.

Mbrojtësi kroat Josko Gvardiol luajti edhe një tjetër ndeshje të mrekullueshme dhe 20-vjeçar ndau një selfie me Mario Pasalic nga dhoma e zhveshjes.

Ai përdori një një varg nga kënga e famshme e tifozëve: “Çfarë ishte Brazili? Tani është Kroacia!”.

Në gjysmëfinale, Kroacia do të luajë kundër Argjentinës ose Holandës, të cilët do të luajnë sonte në orën 20:00.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Diplomatët e Rusisë dhe SHBA-së takohen në Istanbul”

Story i radhës

Shembja e “Prestige Resort”, ish-Presidenti kroat: Drejtësia të veprojë për këtë akt të padrejtë! Sulmi ndaj Berishës? Mesiç: Nuk është incident

Të fundit nga