Greqia shkundet nga tërmeti, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.3 ballë të shkallës Rihter ka lëkundur vendin fqinj mbrëmjen e sotme rreth orës 22:36 (me orën e Greqisë ).

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar në Athinë, epiqendra e tërmetit ishte 7 kilometra në perëndim të Amynatio, Follorinë.

Ndërkohë thellësia e tërmetit ishte vetëm 4.5 kilometra.

Kjo bëri që lëkundjet e tërmetit të ndihen në Follorinë dhe zonat përreth.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Po bën xhiron e rrjetit/ Reperi me famë botërore bën simbolin e shqiponjës

Story i radhës

Mjekët po braktisën Kosovën, klinikat alarmojnë për mungesë të stafit

Të fundit nga