“Gratë në Kulturë” Tryezë muzikologjike dhe koncert

Me rastin e festës Internacionale “Mother’s Day”, më 8 maj me fillim në ora 20:00 në Filharmoninë e Maqedonisë -Shkup do të mbahet manifestimi “Gratë në Kulturë”.

Veprat e njohura nga kompozitorët e huaj dhe shqiptarë do të interpretohen dhe ekzekutohen nga artistet e njohura nga Shqipëria, Kosova e Maqedonia e Veriut.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Publikohen fotot para dhe gjatë darkës nga takimi mes Kurtit, Lajçak dhe Vuçiç

Story i radhës

Видеолотарија исплати фантастични 54 милиони денари на среќните играчи за добивки во април

Të fundit nga