Gjobiten 132 vozitës në Shkup, 45 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit janë gjobitur gjithsejtë 132 vozitës, prej të cilëve 45 për tejkalim të shpejtësisë, 9 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 4 për makina të paregjistruara.

Sipas njoftimit të MPB-së janë shqiptuar dhe 5 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 6 për vozitës fillestar, 5 gjoba për vozitje në gjendje të dehur dhe 38 për parkim të parregullt.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Një i vrarë, katër të plagosur nga një raketë që goditi banesat në Kiev

Story i radhës

Shqiptohen 132 dënime nga policia në Shkup

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish