Gjimnazi “Sami Frashëri” e vazhdon mësimin online deri më 4 shkurt

Gjimnazi “Sami Frashëri” në Prishtinë do të vazhdojë edhe për disa ditë të mbajë procesin mësimor në skenarin C.

Kjo për shkak të situatës së krijuar me pandeminë.

Mësimi në distancë (online) do të mbahet deri më 4 shkurt.

Në mbledhjen e Task-forcës së shkollës të mbajtur më dt.31.01.2022, pas diskutimeve të shumta dhe analizimit të situatës së krijuar në mungesë të mësimdhënësve dhe nxënësve të infektuar me COVID-19, u mor vendim që të vazhdohet me skenarin C”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga Gjimnazi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Arrestohen 7 persona në Tiranë/ Mes tyre një mjek dhe agjente sigurimesh në terren, për çfarë akuzohen

Story i radhës

Видео: Несовесен посетител ги малтретира животните во скопската ЗОО

Të fundit nga