Gjermani – Angli, njihuni me formacionin zyrtar

Gjermani – Angli, njihuni me formacionin zyrtar!

Liga e Kombeve vazhdon të vendosë përballë disa nga emrat më të mëdhenj të futbollit botëror, ku mbrëmjen e sotme Gjermania do të sfidojë Anglinë në “Allianz Arena”.

Italia gjithashtu do të provojë të përsërisë paraqitjen pozitive kundër Gjermanisë, me “Axurrët” që do të ndeshen me surprizën e grupit, Hungarinë që mposhti Anglinë në ndeshjen e parë.

Në sfidat e tjera të mbrëmjes Bosnje Hercegovina do të përballet me Rumaninë, ndërsa në sfidat e Ligës C, Turqia do të ndeshet me Lituaninë dhe Ishujt Faroe me Luksemburgun.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Gjermani: Dy të vdekur nga të shtënat me armë zjarri në një supermarket

Story i radhës

Ishulli i Sazanit na u dogj përpara syve, avioni grek i shoi flakët për 8 orë! A e mori mësimin për helikopterët, ministria e Mbrojtjes!

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish