Gjenerali i lartë i Pentagonit: Pushtimi rus i Ukrainës do të ishte i tmerrshëm

Oficeri më i lartë ushtarak amerikan ka paralajmëruar se shkatërrimi dhe kostoja njerëzore e një inkursioni në shkallë të plotë nga forcat ruse në Ukrainë do të ishte “i tmerrshëm”.

“Nëse kjo do të lëshohej në Ukrainë, do të ishte e rëndësishme, shumë domethënëse dhe do të rezultonte në një sasi të konsiderueshme viktimash,” u tha gazetarëve kryetari i shefave të përbashkët të shtabit, Mark Milley, shkruan Aljazeera.

“Dhe ju mund të imagjinoni se si mund të duket në zona të dendura urbane, përgjatë rrugëve e kështu me radhë.

Do të ishte e tmerrshme”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Egzona largohet nga Big Brother

Story i radhës

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Të fundit nga