Gati për të vjedhur, arrestohet shqiptari në Itali, bashkë me të dhe një maroken

Mbrëmjen e së shtunës në Piazza Saragat, karabinierët e stacionit lokal arrestuan një shtetas maroken 36-vjeçar, me banim në Mogliano, në ekzekutim të një urdhri burgu të lëshuar nga Prokuroria Publike e Trevisos.

I cili duhet të shlyejë 8 muaj e 18 ditë burgim, për vjedhjet e banesave të kryera më 7 dhe 8 shtator 2017, në Mogliano Veneto.

ilgazzettino shkruan se në momentin e arrestimit, burri ndodhej në makinë me një shtetas shqiptar 27-vjeçar, gjithashtu i rënduar nga paragjykimet e policisë, i cili u denoncua për ndihmë personale.

Të arrestuarit iu gjetën edhe një thikë dhe mjete vjedhjeje që iu sekuestruan.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Të qenit prind të ndihmon të bëhesh lider

Story i radhës

Në moton e së vërtetës apeli dhe pretendimi im

Të fundit nga