Furkan Saliu: Pse gëzohen për rritjen e pagës minimale ata që vet marrin 120 mijë den?

Gazetari Furkan Saliu përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në facebook ka thumbuar politikanët, me theks të veçantë ministrat e Qeverisë aktuale lidhur me pompozitetin që ia dhanë rritjes së pagës minimale nga 15 mijë denar në 18 mijë denar.

Saliu shkurt dhe qartë ka shkruar:

A pse g’zohen per rritjen e pagës minimale ne 18 000 k’ta që rrogën e kanë kanë 120 000? 😝

Story i mëparshëm

Eriksen: Edhe me këtë gjendje, nuk ka kufij

Story i radhës

ВИДЕО | Ги запознаваме ретките болести: Хантеров синдром, ретко наследно генетско нарушување

Të fundit nga