Familja dhe miqtë i kërkojnë Bale të largohet nga Real Madridi

Mesazhe kanë mbërritur nga Cardiff për Gareth Bale, janë mesazhe dashurie por edhe që kërkojnë largimin e tij nga Real Madrid.

Është e qartë se karriera e Bale si lojtar i Real Madridit do të përfundojë në fund të sezonit, por me rikthimin e Carlo Ancelotti, uellsianit i është lejuar të jetojë në paqe.

Ka pasur herë pas here aksione në ekipin e parë, ndërkohë që ka respekt të plotë mes trajnerit italian dhe lojtarit.

Është kjo marrëdhënie që i ka hapur dyert Bale për t’u larguar nga klubi në mënyrën e duhur, si një lojtar i ardhur nga jashtë dhe fitoi katër Liga të Kampionëve, katër Kupa të Botës për Klube, tre Superkupa UEFA, dy tituj të La Liga Santander, tre Kupa, dhe tre tituj të Superkupës së Spanjës.

Mesazhi nga familja dhe miqtë e tij ishte një kërkesë për t’u larguar nga klubi spanjoll, por për ta bërë këtë me kushtet e tij, jo nga poshtërimi i derës së pasme, shkruan Marca.

Familja e tij mendon se ai thjesht nuk mund të largohet nga Madridi në heshtje, sikur të ishte një tjetër vrapim i lojtarit të mullirit, por përkundrazi ai duhet të largohet si dikush që arriti gjithçka që ishte e mundur me gjigantët spanjollë.

Bale ka një shans për të luajtur një rol të rëndësishëm nw Kupën e Mbretit, veçanërisht me Vinicius Jr dhe Rodrygo të dy në detyrë ndërkombëtare me Brazilin, dhe Eden Hazard dhe Marco Asensio të dy të lënduar.

Bale ka të ngjarë të thirret në skuadër për ndeshjen kundër Athletic Club dhe kjo i jep atij mundësinë për t’u larguar si hero, duke ndikuar edhe një herë çështjet në fushë.

Ekziston edhe Liga e Kampionëve, e cila mund të kërkojë pjesëmarrjen e Bale nëse lojtarët nuk kthehen në kohë për ndeshjen kundër Paris Saint-Germain.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

A ka ndonjë tjetër që e ka lënë pemën deri në 29 janar apo moderatorja ka thyer një rekord?

Story i radhës

LSI në anën e Berishës? Brahimllari: Përkrahim atë që është opozitë e vërtetë

Të fundit nga